PENZION KERAMIKA UBYTOVÁNÍ V JIŽNÍCH ČECHÁCH

VÝTVARNÁ A KERAMICKÁ DÍLNA

KURZY KERAMIKY, VÝTVARNÉ A RUKODĚLNÉ KURZY

ORIGINÁLNÍ AUTORSKÁ KERAMIKA

Romana Michalisko Hulíková

majitelka a zakladatelka výtvarné a keramické dílny a Penzionu Keramika.

Penzion Keramika

se nachází v podkroví výtvarné a keramické dílny v malé jihočeské obci Děbolín v blízkosti Jindřichova Hradce v jižních Čechách.

V roce 2004 byla levá část podkroví rekonstrována na ubytování s 5ti pokoji a 17 lůžky, v roce 2010 byla rekonstruována pravá část podkroví a přibylo tak dalších 5 pokojů s 21 lůžky.

Výtvarná dílna

byla otevřena pro hosty Penzion keramika v roce 1997. Každoročně se zde pořádají tématické akce – Jaro v dílně, Velikonoce v dílně, Čarodějniceká dílna, Májová dílna, Vodnická dílna, Pohádková výtvarná dílna, Podzim v dílně, Mikuláš v dílně, Advent v dílně. Každý si zde může vyzkoušet různé tvořivé a rukodělné techniky od malování na keramiku, dřevěných hraček, skleněných šperků, ubrouskovou techniku, baitku, malování hedvábí, drátkování, až po točení na kruhu a modelování z hlíny. Tradině ji navštěvují děti i dospělí nejen z řad tvořilek a tvořílků.

Kurzy keramiky, loutek, pedigu, smaltu, textilu, pletení a háčkování.

Keramika

originální autorskou keramiku pod značkou RH vyrábíme od roku 1991.

 

Návštěvnické centrum keramiky Děbolín

je spolu s výtvarnou dílnou RH oblíbeným místem výletů mateřských a základních škol, turistů, cykloturistů, rodin s dětmi i jednotlivců.  Návštěvníci se zde mohou dozvědět více o výrobě, zpracování a dekorování keramiky.

Začněte psát a stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání